آموزش

رویکرد فرآیندی

فرآيند مجموعهاي از فعاليتها در يك محدوده زمـاني و مكاني معين است كـه شروع و خاتمه آن مشخص شده است.

 

رويكرد فرايندي يك روش توانمند براي سازماندهي و مديريت فعاليت های یک سازمان است که بر اثربخشی و کارایی فرآیند ها (انجام درست کارها و کسب نتیجه موردنظر) تمرکز می کند. این رویکرد، یکپارچه سازی و همراستا نمودن فرآیند ها را دنبال می کند و شفاف سازی عملیاتی با صرف بهینه منابع را به دنبال دارد.

در رویکرد فرآیندی تمامی فعالیت های سازمان در واحدها بصورت یکپارچه با حفظ  تعامل و ترتیب آنها لحاظ می گردند. بر این اساس، هر فرآیندی دارای ورودی و خروجی مشخصی بوده و عملیاتی بر روی آنها جهت کسب نتیجه مورد نظر صورت می پذیرد.

برخی سازمان ها همچنان وظیفه محور بوده و فعالیت ها را مجزا از کل سیستم در نظر می گیرند که این امر، از کارایی کل سیستم می کاهد.

 

انواع فرآیندها:

بطور کلی فرآیندها به سه دسته اصلی، مدیریت و پشتیبانی تقسیم می شوند.

1-    فرآیندهای اصلی آن دسته از فرآیندها را شامل می شوند که با هدف اصلی سازمان یعنی محصول تولیدی یا خدمت سازمان مرتبط است.

2-    فرآیندهای مدیریتی که در حیطه وظایف مدیریت ارشد سازمان است.

3-    و فرآیندهای پشتیبانی باعث اجرای اثربخش فرآیندهای اصلی می گردد و از انجام درست آنها پشتیبانی می شود.

 

به عنوان مثال، در یک شرکت مشاوره، فرآیندهای زیر با ورودی ها و خروجی های زیر وجود دارند:

1-    فرآیندهای عقد قرارداد، مطالعه- طراحی و نظارت به عنوان فرآیندهای اصلی؛ بدین معنا که در ارتباط مستقیم با هدف اصلی سازمان یعنی ارائه مشاوره می باشند.

در ابتدا باید اقدام به شناسایی شرکت های متقاضی و عقد قرارداد نمود، سپس مطالعات و طراحی های لازم مطابق قرارداد صورت می گیرد و درنهایت هم هنگام اجرا، به نظارت پرداخته خواهد شد. (البته در این سازمان فرآیند تولید و یا ساخت وجود ندارد و تنها مشاوره و نظارت بر پیمانکار جزو فعالیت ها می باشد)

2-    فرآیندهای آموزش، خرید و IT  هم جزو فرآیندهایی ست که فرآیندهای اصلی را در جهت رسیدن به اهداف، پشتیبانی و حمایت می کند. برای مثال با ارائه آموزش به کارکنان و افزایش آگاهی و صلاحیت ایشان به انجام دقیق تر فعالیت های اصلی کمک بیشتری می شود و یا با درنظر گرفتن تمهیدات موردنظر کاری همچون زیرساخت ها و کامپیوترها و نرم افزارها نیز می توان به انجام دقیق و در زمان مورد نظر فعالیت ها نایل شد.

3-    و در انتها مدیریت ارشد با پشتیبانی و در صورت بروز عدم انطباق، با فراهم کردن منابع جهت انجام اقدامات اصلاحی و حمایت از انجام آنها به بهبود مستمر سازمان کمک می کند.

و نکته قابل توجه اینکه ورودی و خروجی کلی سازمان وسیستم، نظرات و نیازها و الزامات کارفرما و جلب رضایت ایشان است.

آدرس

خیابان ولیعصر، پارک وی، کوچه محمودیه، پلاک 1

تماس با ما

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن:   15 18 49 22 021

موبایل:  85 17 045 0912